Årsmöte 18/11

Även om bloggen legat i lite av en dvala har klubbens medlemmar varit långt ifrån sovande den sista tiden. Sara “X-ray” har bland annat tagit guld på både Nordic open och Copa branca under den senaste månaden. Hurra för detta! En annan nyhet som inte nämnts här på bloggen är att denna veckas träning är helt förlagd till Hilti Stockholm i Årstaberg pga seminarievecka med Marcos Silva. Från och med måndag 17/11 är vi dock tillbaka i bunkern som vanligt.

Det är just nu mycket framtidsplaner som smids i klubbens inre (facebook). Detta och mycket mer kommer att avhandlas på årsmötet som sker nu på tisdag 18/11 kl. 19 direkt efter öppna mattan. Som vän av demokratin har man ingen talan i att överväga att stanna hemma.

Lokalen är organiserad för årsmöte. Vi ser helst att några stannar kvar efteråt och hjälper till att bära undan stolarna.